Pomidor gruntowy (Lycopersicon eskulentum) ‘Cytrynek Groniasty’

Kategoria: Warzywa – Autor: Jola – 19/01/2010

Opis: Roślina warzywna z rodziny psiankowatych. Atrakcyjna odmiana drobnoowocowa, przeznaczona do uprawy amatorskiej, wczesna przeznaczona do uprawy w nieogrzewanych tunelach, w polu przy palikach oraz na balkonie. Grona nierozgałęzione, długości 60-70 cm, w gronie do 65 sztuk żółtych, kulistych, bardzo smacznych owoców o średniej masie 15 g i średnicy około 2,5 cm. Owoce trwałe, nie wykazują tendencji do pękania, wykorzystywane do bezpośredniego spożycia oraz do dekoracji potraw.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowiska nasłonecznione, osłoniętych od wiatru, gleby przepuszczalne, ciepłe i zasobne w próchnicę, o odczynie lekko kwaśnym. Wysiew nasion pomidora ‘Cytrynek Groniasty’ od połowy marca do połowy kwietnia, przesadzanie od połowy maja do połowy czerwca, zbiór lipiec-wrzesień, zalecana rozstaw 80-100×50-60.
Choroby i szkodniki: Pomidory ‘Cytrynek Groniasty’ najczęściej są porażane przez zarazę ziemniaka, bakteryjną cętkowatość oraz raka bakteryjnego, najczęściej atakowane są przez szkodniki glebowe – rolnice, drutowce i nicienie.

2 komentarze »

  1. Nie wiem czy trafilem na dobra strone. Mam dwa pomidory w doniczkach. Na ziemi pojawilo sie jednak mnostwo malych muszek. Pomidory te mam pierwszy raz i nie mam pojecia co z tym zrobic. Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mi pomogl. Dziekuje………

    Comment - autor: adam — 04/07/2010 @ 14:37

  2. Co do muszek, to miałbym pomysł gdyby były na liściach. Ale na ziemi? Najlepiej wejdź na nasze forum ogrodnicze i wstaw zdjęcia. Na pewno coś zaradzimy :-)

    Comment - autor: rafaloku — 04/07/2010 @ 14:47

Leave a comment