Pomidor gruntowy (Lycopersicon eskulentum) 'Cytrynek Groniasty’

Opis: Roślina warzywna z rodziny psiankowatych. Atrakcyjna odmiana drobnoowocowa, przeznaczona do uprawy amatorskiej, wczesna przeznaczona do uprawy w nieogrzewanych tunelach, w polu przy palikach oraz na balkonie. Grona nierozgałęzione, długości 60-70 cm, w gronie do 65 sztuk żółtych, kulistych, bardzo smacznych owoców o średniej masie 15 g i średnicy około 2,5 cm. Owoce trwałe, nie wykazują tendencji do pękania, wykorzystywane do bezpośredniego spożycia oraz do dekoracji potraw.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowiska nasłonecznione, osłoniętych od wiatru, gleby przepuszczalne, ciepłe i zasobne w próchnicę, o odczynie lekko kwaśnym. Wysiew nasion pomidora 'Cytrynek Groniasty’ od połowy marca do połowy kwietnia, przesadzanie od połowy maja do połowy czerwca, zbiór lipiec-wrzesień, zalecana rozstaw 80-100×50-60.
Choroby i szkodniki: Pomidory 'Cytrynek Groniasty’ najczęściej są porażane przez zarazę ziemniaka, bakteryjną cętkowatość oraz raka bakteryjnego, najczęściej atakowane są przez szkodniki glebowe – rolnice, drutowce i nicienie.