Miskant chiński (Miscanthus sinensis) 'David’

Opis: Miskant chiński 'David’ należy do rodziny wiechlinowatych (Poaceae) tak jak większość traw ozdobnych. Miskanta tego można spotkać w naturze na terytorium Japonii i Chin na pagórkowatych wzniesieniach. Jest to widok na prawdę imponujący, szczególnie wtedy, gdy miskanty kwitną. Roślina ma kolumnowy pokrój, liście są delikatniejsze w porównaniu np. z miskantem olbrzymim. Są szerokie na 2 do 3 cm z wyraźnym białym paskiem biegnącym wzdłuż liścia. Liście z zewnątrz są błyszczące. Dorasta do około 2 metrów a wraz z kwiatostanami do około 2,4 m. Kwitnienie może rozpocząć się już w sierpniu i trwa do jesieni. Kwiatostany przybierają czerwonawą barwę, w miarę przekwitania stają się różowawe. Idealnie pasuje do rabat bylinowych i trawiastych. Roślinę ścinamy dopiero na wiosnę.
Uprawa i pielęgnacja: Opisywany miskant lubi wilgotne, przepuszczalne gleby o obojętnym pH. W czasie długotrwałych susz należy go obficie podlać. Kocha stanowiska słoneczne. Wtedy ukazuje pełnie swoich walorów. Jest mrozodporny, wytrzymuje mrozy do -28, lecz wszystko zależy od stanowiska w którym rośnie.
Rozmnażanie: Miskanty 'David’ rozmnażamy poprzez podział rozrośniętych karp korzeniowych, każda sadzonka powinna mieć zdrowy pąk lub pęd.
Choroby i szkodniki: Jest mało podatny na choroby i szkodniki. Jedynie mogą wystąpić objawy chorób nieinfekcyjnych, spowodowanych niewłaściwą uprawą.