Wiśnia (Prunus cerasus) 'Groniasta z Ujfehertoi’

Opis: Drzewo tworzące dość luźną koronę. Wzrost silny, po wejściu w owocowanie słabnie. W owocowanie wchodzi wcześnie. Owocuje obficie, zwłaszcza w obecności zapylaczy. Owoce średniej wielkości (około 5g) z ciemnoczerwoną skórką. Miąższ smaczny, kwaskowatosłodki. Dojrzałość zbiorcza w drugiej połowie lipca. Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia lub na przetwory.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowisko słoneczne. Gleby żyzne, średnio wilgotne, obojętne lub lekko kwaśne. Korzystne są tereny wzniesione, łagodne stoki lub przewiewne równiny. Wytrzymałość wiśni 'Groniasta z Ujfehertoi’ na mróz duża. Również pąki kwiatowe są mało wrażliwe na przymrozki.
Zapylacze: Wołyńska, Kelleris 16, Łutówka, Nefris.
Choroby i szkodniki: Odmiana 'Groniasta z Ujfehertoi’ jest mało podatna na raka bakteryjnego i drobną plamistość liści drzew pestkowych. Średnio wrażliwa na moniliozę. Ze szkodników mogą pojawić się: mszyca czereśniowa, licinek tarniniaczek, kwieciak pestkowiec, ogrodnica niszczylistka, chrabąszcz majowy, nasionnica trześniówka, przędziorki, oraz szpeciel – pordzewiacz śliwowy.