Śliwa (Prunus domestica) 'Renkloda Ulena’

Opis: Drzewa o silnymn wzroście, tworzące kuliste korony. W owocowanie wchodzą w 4 lub 5 roku po posadzeniu. Plonują obfice lecz często przemiennie. Owoce śliwy 'Renkloda Ulena’ są dość duże (40 do 50g), kuliste. Skórka żółtozielona, pokryta białawym nalotem. Miąższ barwy żółtej, soczysty, przylegający do pestki. Dojrzałość zbiorczą owoce osiągają zwykle w drugiej dekadzie sierpnia. Można je spożywać na surowo. Przede wszystkim są jednak doskonałe do kompotów.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowisko słoneczne i ciepłe. Gleba piaszczysto-gliniasta, średnio zwięzła, głęboka i żyzna, przepuszczalna i nie podmokła. Przy czym śliwa toleruje dość wysoki poziom wód gruntowych, dochodzący okresowo nawet do 1 m od powierzchni gleby. Jak na śliwę, mrozoodporność bardzo duża, jednak najlepiej udaje się na ciepłych stanowiskach.
Zapylacze: odmiana samopłodna.
Choroby i szkodniki: Odmiana 'Renkloda Ulena’ jest odporna na szarkę. Owoce jednak dość często ulegają moniliozie. Inne choroby występujące na śliwach to brunatna zgnilizna, dziurkowatość liści, srebrzystość liści, torbiel śliwy, czerwona plamistość liści, leukostomoza, rak bakteryjny. Ze szkodników mogą pojawić się: misecznik śliwowy, mszyce, owocnice, owocówka śliwkóweczka, przędziorki, pordzewiacz śliwowy, znamionówka tarniówka.