Kocanka włochata (Helichrysum petiolare) 'Golden Leaved’

Opis: Kocanki włochate należą do rodziny astrowatych (Asteraceae). Kwiaty nie są ozdobne i są rzadko wytwarzane. Zebrane są w drobne koszyczki. Łodygi są owłosione, pokryte filcowatym kutnerem. Same pędy płożą się i osiągają do 1 metra długości, odmiana ta rośnie wolno i ma zwarty pokrój. Liście ma pojedyncze, okrągławe, pokryte są kutnerem i są koloru jasno cytrynowego. Znalazła zastosowanie w kompozycjach balkonowych, dobrze sprawdza się w zwisających pojemnikach. Ładnie prezentuje się z roślinami balkonowymi (pelargoniami, stokrotkami afrykańskimi). Może być również uprawiana jako roślina pokojowa przez około 3 lata, potem traci walory ozdobne.
Uprawa i pielęgnacja: Najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych. Jest odporna na nasłonecznienie dzięki liściom i łodygom wyposażonym w filcowate owłosienie. W słońcu jest bardziej zwarta i ładniej wybarwiona. W cieniu zielenieje i wydłuża się. Lubi suchą i bezdeszczową pogodę. W deszczowe lata przy wysokiej wilgotności i mokrej glebie atakowana jest przez choroby grzybowe. Lubi przepuszczalną, wilgotną glebę. W okresie suszy musimy ją podlewać ponieważ przy braku dostatecznej ilości wody jej pędy więdną. Nie lubi zalewania bo przez to gnije. Jeżeli chcemy uprawiać ją w pomieszczeniu odpowiada jej temperatura pokojowa, zimą natomiast powinna odbyć spoczynek w temperaturze 10-15°C w widnym miejscu i przy lekkim podlewaniu. Latem kocanki 'Golden Leaved’ nawozimy nawozem dla roślin kwitnących co 3 tygodnie. Powoduje to lepsze wybarwienie liści.
Rozmnażanie: Kocanki włochate 'Golden Leaved’ rozmnażamy przez sadzonki wierzchołkowe. Pobieramy je latem i ukorzeniamy w lekkim, piaszczystym podłożu.
Choroby i szkodniki: Jest wrażliwa na przelewanie, dlatego może być atakowana przez choroby grzybowe. Młode pędy mogą być atakowane przez mszyce.