Aksamitka wąskolistna (Tagetes tenuifolia) 'Lulu’

Opis: Roślina jednoroczna o zwartym, kulistym pokroju i drobnych, bardzo licznych kwiatkach. Osiąga wysokość 15-25 cm. Roślina bardzo mocno się rozkrzewia, liście mocno wycięte, drobne ,bardzo delikatne, wyglądem przypominające paproć, o charakterystycznym zapachu. aksamitka wąskolistna 'Lulu’ kwitnie od lipca do października, kwiaty liczne, pojedyncze, drobne w kolorze cytrynowo-żółtym, średnicy 1,5 cm. Doskonała roślina na rabaty, obwódki, kwietniki, do skrzynek balkonowych, świetnie się prezentuje z innymi roślinami o kontrastowych kolorach.
Uprawa i pielęgnacja: Aksamitka 'Lulu’ referuje stanowiska słoneczne, ale urośnie także w półcieniu, udaje się na każdej glebie ogrodowej, przekwitnięte kwiatki należy usuwać a roślina zakwitnie ponownie.
Rozmnażanie: Wysiew nasion w kwietniu do inspektu. Na miejsce stałe wysadzamy w maju w rozstawie 20×30 cm. W drugiej połowie maja można wysiewać wprost do gruntu.
Choroby i szkodniki: Roślina może być porażana przez szarą pleśń, mogą pojawiać się mszyce oraz skoczek ziemniaczak – na liściach liczne białe lub żółtawe plamki, zagrożeniem są też wszędobylskie ślimaki.

Więcej informacji: Aksamitka – uprawa, odmiany, nasiona