Aloes (Aloe) 'Jurassic Chameleon’

Opis: Jak wszystkie aloesy należy do rodziny liliowatych (Liliaceae). Jest to bardzo ciekawa odmiana aloesu. Uwagę przyciągają grube zielone liście, które maja na całej powierzchni i po bokach pomarańczowe cienkie wypustki- grzbiety. Im słoneczniejsze stanowisko tym są bardziej wybarwione i widoczniejsze. Najstarsze liście z rozety maja od 6 do nawet 10 cm długości i 3-4 szerokości. Wyrastają krzyżowo z rozety. Najmłodsze liście są jasnozielone. Kwiaty zbudowane z okwiatu wyrastają na długiej łodydze (ok. 50 cm) w gronie. Wyrastają na cienkich łodyżkach. U dołu są pomarańczowe, końcówki kwiatu są jasno turkusowozielone. Kwiatostan pojawia się najczęściej wczesną wiosną np. w marcu.

Wymagania: Aloes 'Jurassic chameleon’ musi mieć bardzo dużo słońca. Wtedy wybarwienie liści jest najlepsze. Podłoże podczas przesadzania powinno składać się z ziemi dla kwiatów doniczkowych (albo z odkwaszonego torfu) z dużą zawartością piasku lub żwiru. Sukulenta podlewamy, gdy ziemia w doniczce przeschnie. Odmiana aloesu 'Jurassic Chameleon’, gdy rośnie w dobrym podłożu nie wymaga nawożenia. Ewentualnie możemy stosować nawóz dla kaktusów. Zimą podlewamy oszczędnie. Nie nawozimy wcale. Przesadzamy wyraźnie, gdy widzimy, że aloes nie mieści się już w starej donicy.

Rozmnażanie: Najczęściej przez sadzonki boczne.

Choroby i szkodniki: Nadmierne podlewanie zimą powoduje gnicie rośliny. Odmiana aloesu 'Jurassic chameleon’ jest odporna na szkodniki.