Tulipan (Tulipa) 'Little Beauty’

Opis: Grupa tulipanów (15) – gatunki botaniczne i inne. Ten karłowy tulipan jest prawdopodobnie mieszańcem T. hageri i T. aucheriana. Osiąga wysokość 10-15 cm. Tulipan 'Little Beauty’ zakwita w kwietniu. Niezwykle piękne, gwiaździste kwiaty odmiany 'Little Beauty’ są na zewnątrz ciemnoróżowe; w środku mają ozdobną, biało-niebieską plamę. Te tulipany najlepiej wyglądają posadzone w małych grupach. Sadzić je możemy w ogródkach skalnych, na skrajach rabat lub trawniku, a także w pojemnikach wystawianych na balkonach i tarasach.

Uprawa i pielęgnacja: Gatunek łatwy w uprawie, nie wymaga corocznego wysadzania. Terminem sadzenia jest sierpień-wrzesień. Głębokość sadzenia – 5-7 cm. Gleba może być każda, przepuszczalna, wilgotna w czasie kwitnienia, a sucha latem. Stanowisko dla tulipana 'Little Beauty’ musi być w pełni słoneczne bo tylko na takim będą obficie kwitnąć. Kwiaty usuwamy gdy tylko opadną ich działki. Pędy i liście pozostawiamy aż zżółkną. Trawnik można kosić gdy zakończą wegetację.

Rozmnażanie: Przez oddzielanie cebulek przybyszowych.

Szkodniki i choroby: Tulipany z grupy botanicznych rzadko są atakowane przez choroby ale dużym zagrożeniem dla nich są nornice, które zjadają lub uszkadzają ich cebule. Chronić je należy także przed głodnymi wiewiórkami przez nasadzanie drucianych koszów wczesną wiosną.