Tulipan (Tulipa hybr. Triumph) 'Agrass White’

Opis: Tulipan należący do popularnej grupy Triumph. Grupa powstała z połączenia tulipanów pojedynczych wczesnych z tulipanami Darwina. Zachwyca mnóstwem barw i elegancją kwiatu. Ich łodygi są sztywne i długie, a kwiaty doskonale nadają się na kwiat cięty. Tulipan 'Agrass White’ posiada kwiaty pojedyncze, duże, białe, z jasnożółtym, rozmytym zabarwieniem na zewnętrznej stronie płatków. Pylniki oraz słupek wewnątrz kielicha w kolorze jasnożółtym. Kształt kielicha wysmukły i elegancki. Kwitnienie tulipana 'Agrass White’ przypada na kwietnia i maj. Wysokość roślin to ok. 35 – 40 cm. Doskonałe na kwiat cięty oraz do posadzenia na rabaty w grupach. Może zimować w gruncie.
Uprawa i pielęgnacja: Wymaga ziemi przepuszczalnej, o odczynie obojętnym do zasadowego. Na glebach podmokłych mogą zagniwać cebule. Więcej wilgoci potrzebuje wiosną (rozwój kwiatów) mniej latem. Stanowisko powinno być słoneczne. Należy usuwać przekwitające kwiaty, zanim zdążą wydać nasiona. Jak większość tulipanów hybrydowych, warto jest po obeschnięciu liści wykopać cebule i pozwolić im na okres spoczynku w miejscu suchym i przewiewnym. Ponowne posadzenie powinno nastąpić jesienią, w miesiącach IX-X, na głębokość równą trzykrotnej grubości cebulki.
Rozmnażanie: Rozmnaża się przez cebulki przybyszowe. Systematyczne usuwanie przekwitających kwiatów, pomaga we wzroście cebulek.
Szkodniki i choroby: Mogą się przytrafić popularne choroby grzybowe(np. fuzarioza, szara pleśń) i wirusowe, jednak dotykają raczej słabszych egzemplarzy, gdyż grupa jest stosunkowo odporna na choroby i szkodniki.