1. Home
  2. /
  3. O Autorach

O Autorach

Autorzy encyklopedii są w większości związani z forum forum.PoradnikOgrodniczy.pl

Historia Encyklopedii Roślin rozpoczęła się jesienią 2008 roku, kiedy to moderatorzy forum wpadli na pomysł stworzenia tej strony www. Byli to: Gosia2501, Kaśka-Simeonowa, Emil oraz Ewa-Maria (Emil i Ewa dziś już nie moderują forum). Po dość długim i jakże żmudnym okresie instalowania skryptów i doszlifowywania funkcjonalności strony, w styczniu 2009 można było wreszcie przystąpić do opisywania roślin. Poniżej przedstawiamy najważniejszych Autorów, którzy pracowali lub obecnie pracują nad Encyklopedią Roślin.

jolaJola
Z pochodzenia Torunianka. Przez kilka lat pracowała w sklepie ogrodniczym. Ogrodniczą pasję realizuje też we własnym ogrodzie przydomowym.
– W swojej pracy poznałam troski i problemy jakie napotykali nasi klienci w uprawie roślin ogrodowych. Doradzałam środki ochrony, nawozy, pomagałam w wyborze roślin do ogrodu. Dziś chcę dzielić się tą wiedzą na stronie encyklopedii.

 

Sylwia
Z wykształcenia kulturoznawca i przyszły tłumacz języka niemieckiego. Interesuje się literaturą, historią sztuki, zupełnie amatorsko fotografią oraz ogrodnictwem.
– Zamiłowanie do ogrodnictwa wykorzystuję prowadząc z siostrą od trzech lat firmę Oaza-Palmy Sp. z o.o., której działalność w głównej mierze opiera się na internetowej sprzedaży bambusów ogrodowych oraz palm. Dodatkowo staramy się dostarczać rzetelnych i wyczerpujących informacji na temat tych egzotycznych roślin.
Zajmuje się także tworzeniem niemieckiej wersji naszej encyklopedii: Pflanzen Lexikon

  

Kasia
Z wykształcenia Technik Ogrodnictwa. Obecnie nie pracuje w zawodzie. Dzięki współpracy z naszą encyklopedią może jednak realizować ogrodnicze pasje i dzielić się z nami swoją wiedzą.
– Lubię wyszukiwać niezbyt popularne gatunki lub nietypowe odmiany i jeśli mam taką możliwość, kupuję je do domu lub na działkę. Chętnie też fotografuję roślinne okazy. Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje zdjęcia i opisy roślin.

 
PetrusPiotrek „Petrus”
Architekt krajobrazu, zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem i pielęgnacją ogrodów, autor strony o uprawie traw ozdobnych i projektowaniu ogrodów www.ogrodypetrusa.pl
– Ogród to całe moje życie, bardzo lubię przebywać wśród roślin, interesuje mnie ich pielęgnacja i uprawa. Ogrodnictwo to moja pasja i powołanie… można by też rzec, że jestem niewolnikiem roślin bo ciągle sadzę, przesadzam, podlewam i przycinam :)

 

Herbi_fotka00Krzysztof „Herbi”
Z zawodu informatyk. Związany z Kaliszem, od lat 80-tych propaguje w swoim otoczeniu zasady zdrowego stylu życia, w tym wykorzystania ziołolecznictwa w domowych zastosowaniach. W ogrodzie przydomowym obok ziół uprawnych, pozyskanych z natury i egzotycznych, posiada zbiór kilkuset roślin ozdobnych. Interesuje się fotografią przyrodniczą i psychologią, a jego pasją są wycieczki do ogrodów botanicznych i rezerwatów przyrody.
– Moją dewizą życiową jest hasło: „Wróćmy do natury”.

 

Emil
Z wykształcenia mgr inż. ogrodnictwa. Od dekady uprawia swój własny ogród na obrzeżach Krakowa. Stara się ciągle poszerzać swoją wiedzę na temat nowych sposobów uprawy, zapobieganiu chorobom oraz walce ze szkodnikami roślin. W ciągu kilku ostatnich lat zgromadził sporą kolekcję lilii oraz liliowców. Właśnie tym ostatnim poświęca wiele swojego czasu próbując uzyskać przez krzyżowanie wybranych odmian nowe połączenia barw, ciekawe kształty kwiatów oraz dużą witalność potomstwa.
Staram się by ogród był miejscem gdzie można poczuć bliskość Natury. Początkowo niegroźne hobby przekształciło się z czasem w ogrodniczą pasję, a ciągle rosnąca liczba roślin w ogrodzie jest tego najlepszym przykładem.

 

rafalRafał „rafaloku”
Administrator Encyklopedii Roślin. Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania webmaster i ogrodomaniak. Właściciel witryny Poradnik Ogrodniczy oraz administrator na Forum Ogrodniczym.
– Można powiedzieć, że jestem sprawcą tego całego ogrodniczo-internetowego zamieszania. Na forum Poradnika Ogrodniczego, poznałem wspaniałych ludzi, którzy wpadli na pomysł stworzenia tej encyklopedii, a ja pomysły urzeczywistniłem w postaci strony www. Do mnie można zgłaszać błędy na stronie i problemy w użytkowaniu encyklopedii.