Jodła koreańska (Abies koreana)

Opis: Wolno rosnące drzewo o stożkowym pokroju. Po 10 latach osiąga wys. do 2m., ale ostatecznie może dorastać do 10 m. Przyrosty roczne jodły koreańskiej to ok. 15 cm. Igły krótkie (1-2 cm.), błyszczące, z wierzchu zielone, a od spodu kremowo-białe. Jest to jedna z najładniejszych i najcenniejszych jodeł, jej ozdobą są zarówno dwubarwne igły jak i piękne, niebiesko-fioletowe szyszki, które drzewo rodzi obficie. Szyszki dzięki swojej barwie są bardzo ozdobne i dość długie bo ok. 7 cm. Już młode okazy wytwarzają ozdobne szyszki. Gatunek średnio odporny na mróz, zimozielony. Ze względu na swoja urodę, najlepiej prezentuje się posadzona pojedynczo. Powolny wzrost tego drzewa, umożliwia posadzenie go nawet w niedużych ogrodach.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowisko słoneczne, jodła koreańska wymaga gleb żyznych i wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego.
Choroby i szkodniki: Choroby atakujące roślinę: rak jodły, choroby grzybowe np. osutka, natomiast szkodnikami są chrząszcze (sieciech niegłębek, zmiennik brudny).
Rozmnażanie: Szczepienie na jodle pospolitej (siew obarczony dużym ryzykiem wymieszania gatunków).