Jałowiec pośredni (Juniperus x media) ‘Gold Star’

Opis: Niski krzew o średnio silnym wzroście. W ciągu 10 lat jałowiec pośredni ‘Gold Star’ dorasta do 0,5 m wysokości (ostatecznie może dorosnąć do 100 cm) i do 1 m szerokości. Pędy rozkrzewiają się jeden nad drugim, układając się kaskadowo i tworząc w środku krzewu lekkie zagłębienie. Końcówki pędów delikatnie przewisają. Igły i łuski intensywnie złocistozółte. Doskonała odmiana do małych przydomowych ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska, oraz jako roślina okrywowa. Świetna do tworzenia barwnych kompozycji rabatowych.
Uprawa i pielęgnacja: Wymagania jałowca pośredniego ‘Gold Star’: Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Dobrze znosi różne rodzaje gleb i ma niewielkie wymagania wilgotnościowe, choć najlepiej czuje się na glebach dobrze przepuszczalnych i wilgotnych. Mrozoodporny.
Rozmnażanie: Jesienią pobieramy sadzonki lub robimy odkłady.
Choroby i szkodniki: Młode igły mogą być atakowane przez grzyb Phomopsis juniperovora (zamieranie pędów jałowca) a na pędach mogą wystąpić wrzecionowate, brązowe zgrubienia powodowane przez grzyb Gymnosporangium confusum. Ze szkodników pojawiają się mszyce oraz tarcznik jałowcowiec.
include(“iglaki-krzewy.inc”);