Jałowiec pospolity (Juniperus communis) ‘Depressa Aurea’

jalowiec-pospolity-depressa-aureaOpis: Niska, krzaczasta odmiana, płożąca się, bardzo rozłożysta. Dorasta do 0,5 m wysokości i nawet do 2 m szerokości. Pędy jałowca ‘Depressa Aurea’ układają się rozłożyście, dość równo, tworząc w środku charakterystyczne zagłębienie. Na końcach lekko przewisają. Igły krótkie, złocistożółte z wąskim paskiem białego nalotu (zimą przebarwiają się na żółtobrązowo). Doskonała roślina okrywowa, do sadzenia w większych grupach, jako element kompozycji rabatowych, do obsadzania skarp i murków.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowisko słoneczne. Dobrze znosi różne rodzaje gleb i ma niewielkie wymagania wilgotnościowe. Mrozoodporność bardzo dobra.
Rozmnażanie: Z sadzonek z piętką pobieranych w połowie lata lub przez odkłady.
Choroby i szkodniki: Młode igły jałowców ‘Depressa Aurea’ mogą być atakowane przez grzyb Phomopsis juniperovora (zamieranie pędów jałowca) a na pędach mogą wystąpić wrzecionowate, brązowe zgrubienia powodowane przez grzyb Gymnosporangium confusum. Ze szkodników pojawiają się mszyce oraz tarcznik jałowcowiec.
include(“iglaki-krzewy.inc”);

Jedna myśl na temat “Jałowiec pospolity (Juniperus communis) ‘Depressa Aurea’

  1. Dużej ilości jałowców w moim ogrodzie po zimie zbrązowiały igły. W niektórych jalowcach to zbrązowienie dotyczy 50 % igieł. Jałowce maja ok. 3 lat. Czy można je jakoś uratować ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.