Jałowiec Pfitzera (Juniperus ×pfitzeriana) 'Old Gold’

Opis: Należy do roślin iglastych. Jest mieszańcem jałowców Juniperus chinensis oraz Juniperus sabina. Jałowiec ten jest niski, krzewiasty. Jego pędy rozchodzą się promieniście dookoła rośliny. Jałowiec 'Old Gold’ rośnie średnio silnie. Po 10 latach dorasta do około 60 cm wysokości i 1 metra średnicy. Igły i łuski są intensywnie żółte (jedynie w słonecznych stanowiskach). Rośnie horyzontalnie. Igły są zimozielone. Jest mrozoodporny. Pasuje do zestawień kolorystycznych z innymi iglakami, krzewami o liściach czerwonych lub na wrzosowiska. Dobrze rośnie też w pojemnikach.
Uprawa i pielęgnacja: Nie ma specjalnych wymagań. Potrzebuje słoneczne stanowiska, wtedy lepiej i mocniej wybarwia się na kolor złocisto- żółty. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, zadowoli się również glebą suchą i jałową. Gleba powinna być lekko kwaśna, lub obojętna. Jest tolerancyjny na różne rodzaje i typy gleb, oprócz podmokłych i zasolonych. Dobrze reaguje na nawożenie. Używamy do tego celu nawozów dla roślin iglastych. Czas intensywnego wzrostu trwa około 10 lat. Jałowiec Pfitzera 'Old Gold’ nie jest wrażliwy na cięcie.
Rozmnażanie: Rozmnażamy za pomocą sadzonek pędowych z piętką.
Choroby i szkodniki: Mogą wystąpić choroby grzybowe (stanowiska półcieniste i zbyt wilgotne). Z reguły jest odporny na choroby i szkodniki.