Cyprysik Lawsona (Chamaecyparis lawsoniana) ‘Columnaris’

cyprysik-lawsona-columnarisOpis: Odmiana o wyprostowanym, kolumnowym pokroju. Wzrost silny (po 10 latach osiąga 3 m wys.). Pędy cyprysika ‘Columnaris’ wyrastają pionowo ku górze. Ulistnienie o oryginalnej szaroniebieskiej barwie. Cyprysik Lawsona ‘Columnaris’ jest doskonały do nasadzeń pojedynczych, kompozycji rabatowych i na żywopłoty.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowisko słoneczne. Niewielkie wymagania glebowe i wilgotnościowe. Najlepiej jednak czuje się na glebach żyznych i kwaśnych. Dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, przez co polecamy do ogrodów w miastach.
Rozmnażanie: Wiosną lub jesienią pobieramy niezdrewniałe lub zdrewniałe sadzonki z piętką.
Choroby i szkodniki: Roślinom mogą zagrażać grzyby z rodzaju Phytophthora i Heterobasidion, opieńka miodowa i zgnilizna korzeni. Bywają też atakowane przez mszyce.
include(“iglaki-krzewy.inc”);

2 myśli na temat “Cyprysik Lawsona (Chamaecyparis lawsoniana) ‘Columnaris’

  1. “Doskanały do nasadzeń” ale niestety niedoskonały na mrozy lubi przemarzać , dlatego nie polecam na szpalery , jeśli nie chcemy mieć przerw w żywopłotach . No i nie lubi suszy

  2. Dlaczego ten rodzaj dostaje od wewnątrz igły brązowe? Mam je na działce ponad 30 szt. i każdy iglag jest od środka brązowy. Co z tym zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.