Wierzba całolistna (Salix integra) 'Hakuro nishiki’

Opis: Krzew silnie rosnący i kulistej koronie osiągającej do 3 m szerokości i 2-3 m wysokości. Pędy brązowoczerwone, w zimie pomarańczowe. Liście o oryginalnym zabarwieniu, młode są różowawe, potem biało-zielone. Wierzba 'Hakuro Nishiki’ kwitnie w marcu-kwietniu, drobne bazie pojawiają się krótko przed rozwojem liści. Polecana jako dekoracyjny akcent na tle roślin o ciemnym zabarwieniu. Nadaje się do małych ogrodów, a nawet na tarasy i balkony.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowiska słoneczne, gleby wilgotne. Aby wierzba 'Hakuro nishiki’ zachowała gęstą koronę i intensywne zabarwienie, należy mocno przycinać po kwitnieniu. W ciągu sezonu cięcie można powtórzyć nawet dwukrotnie.
Rozmnażanie: Sadzonki zielne, sadzonki zdrewniałe, szczepienie.
Choroby i szkodniki: Roślina wrażliwa na rdze. Ze szkodników mogą pojawić się mszyce, przędziorki i pienik wierzbowy. Efektem występowania tego ostatniego jest pojawienie się na pędach wydzieliny przypominającej ślinę. W ograniczeniu tego szkodnika pomaga wiosenne cięcie, tuż po kwitnieniu, a także mechaniczne usuwanie śliniastego nalotu.

Więcej informacji: Wierzba – gatunki, sadzenie sadzonek, choroby