Śnieguliczka Chenaulta (Symphoricarpos chenaultii) 'Hanckok’

Opis: Śnieguliczki są odpornymi na mróz krzewami o ładnym pokroju i zdobiących je owocach. Jagody  barwy białej, różowej lub czerwonawej są niejadalne, dojrzewają w połowie jesieni i utrzymują się czasami przez całą zimę. Kwiaty są małe, blado różowe, niepozorne lecz miododajne, chętnie odwiedzane przez pszczoły. Kwitną od lipca do września. Liście są owalne, u odmiany 'Hanckok’ najpierw brązowe, a z czasem zmieniające kolor na zielony. Drobne, kuliste owoce są barwy ciemnoliliowej. S. chenaultii szybko rośnie (ok. 20 cm rocznie), ma gęsty, rozłożysty, o łukowato wygiętych gałęziach pokrój i doskonale sprawdza się jako okrywa gruntu pod drzewami. Dorasta do 1 m wysokości i 1,5 m szerokości.

Uprawa i pielęgnacja: Jest niewybrednym krzewem i wystarczy mu każda dostatecznie wilgotna gleba. Dobrze rośnie na skarpach i nasypach, nie przeszkadzają mu korzenie rosnących w pobliżu dużych drzew. Stanowisko może być słoneczne także  w półcieniu i cieniu. Wczesną wiosną należy prześwietlić zagęszczone śnieguliczki 'Hanckok’ i usunąć niechciane odrosty.

Rozmnażanie: Wiosną lub jesienią można oddzielić ukorzenione odrosty bo pędy śnieguliczki 'Hanckok’ pokładając się na ziemi łatwo się zakorzeniają. Jesienią można rozmnażać je przez sadzonki zdrewniałe.

Szkodniki i choroby: Zazwyczaj brak.