Śliwa wiśniowa (Prunus cerasifera) 'Pissardii’

Opis: Średniej wielkości drzewo, po 10 latach ok. 2 m. wysokości, a maksymalna wysokość to ok. 10 m. Tworzy rozłożystą, owalną koronę, często rośnie w formie krzewów. Na wiosnę (IV) bardzo obficie obsypana białymi lub różowymi kwiatami, które pojawiają się przed rozwojem liści. Liście jajowate, ok. 3-7 cm. długości, owalne, piłkowane, w kolorze ciemnopurpurowym i nie zmieniają się również jesienią. Są zrzucane na zimę. Owoce kuliste, ok. 2-3 cm. wielkości, w kolorze czerwonym lub żółtym, zawieszone na drzewie za pomocą czerwonych ogonków. Nadaje się również na szpalery i duże żywopłoty. Śliwa wiśniowa 'Pissardii’ jest odporna na suszę, niskie temperatury i zanieczyszczenia powietrza.
Rozmnażanie: Z nasion oraz przez szczepienie (na ałyczy).
Uprawa i pielęgnacja: Stanowisko słoneczne lub półcieniste, gleba o odczynie obojętnym, przepuszczalna sucha lub lekko wilgotna (roślina odporna na suszę), żyzna.
Choroby i szkodniki: Choroby śliwy 'Pissardii’ to: plamistość pierścieniowa liści, dziurkowatość liści, brunatna zgnilizna, parch, zasychanie liści. Do najczęstszych szkodników należą: mszyce, miseczniki, namiotniki, owocówki, kwieciaki.