Magnolia pośrednia (Magnolia x soulangeana) 'Lennei’

Opis: Krzew liściasty, który dorasta do 4 m wysokości. Roczne przyrosty magnolii 'Lennei’ mają do 20 cm. Liście jajowate osiągające długość do 20 cm. Jesienią liście przebarwiają się na kolor żółty.
Kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Ma duże, o długości 10 – 15 cm, i przyciągające uwagę kwiaty.  Są one pękate, kształtu „gruszkowatego”.  Pojawiające się pąki kwiatowe są ciemnoróżowe, w kolejnych fazach rozwoju wewnątrz kwiat jest prawie biały, a z zewnątrz różowy.
Jesienią mogą pojawić się owoce z czerwonymi nasionami wewnątrz.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowisko osłonięte i słoneczne. Gleba o odczynie kwaśnym lub obojętnym, próchniczna i przepuszczalna. Roślina w mroźniejsze zimy może przemarzać, stąd wskazane jest ściółkowanie i okrywanie roślin, zwłaszcza tych młodych.
Rozmnażanie: Tylko i wyłącznie wegetatywne.
Choroby i szkodniki: Magnolia 'Lennei’ jest rzadko atakowana przez choroby i szkodniki. Jeśli jednak dojdzie do choroby to najczęściej może to być choroba bakteryjna wywołana przez bakterię Pseudomonas syringae lub choroby grzybowe. Ze szkodników możemy spotkać przędziorki, mszyce oraz myszy i nornice.

Więcej: Magnolia – uprawa, sadzenie, odmiany