Krzewuszka cudowna (Weigela florida) 'Red Prince’

Opis: Krzewuszki należą do krzewów najłatwiejszych w uprawie. Cenna odmiana do małych ogrodów, 'Red Prince’ to niewysoki, wyprostowany krzew o lekko opadających gałęziach. Rośnie wolno dorastając do 1,5 m wysokości i szerokości. Liście długie, zielone, na brzegach piłkowane. Kwiaty dzwonkowate, ciemnoczerwone, zwykle wyrastają po kilka w pachwinach liści. Obficie kwitnące kwiaty pojawiają się od końca maja do początku czerwca. Po przycięciu krzewuszka 'Red Prince’ powtarza kwitnienie pod koniec lata. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo na trawnikach, w grupach lub na żywopłoty.

Wymagania: Kwiaty krzewuszek rozwijają się na ubiegłorocznych pędach, należy je przycinać zaraz po kwitnieniu. Rosną dobrze i kwitną obficie w żyznych glebach każdego rodzaju. Podłoże dla krzewuszki 'Red Prince’ powinno być przepuszczalne, wilgotne, stanowisko w pełnym słońcu lub półcieniu. Wiosną obficie je ściółkujemy i nawozimy. Odmiana odporna na mróz.

Rozmnażanie: Przez niezdrewniałe sadzonki pobierane wczesnym latem lub półzdrewniałe w końcu lata. Możliwe jest także rozmnażanie przez sadzonki zdrewniałe późną jesienią.

Szkodniki i choroby: Zazwyczaj brak jest istotnych zagrożeń.

Więcej informacji: Krzewuszka – rozmnażanie, odmiany, pielęgnacja