Klon tatarski Ginnala (Acer Ginnala)

Opis: Niewysokie drzewa, dorastające do ok. 5-10 m., tworzące rozłożystą (ok. 4 m.), luźna koronę i cienkie gałęzie, mogą też rosnąć w formie krzewu. Klon tatarski tworzy odrosty korzeniowe. Liście jajowatego kształtu (długość i szerokość ok. 7 cm.), 3 klapowe, zielone i błyszczące, osadzone na gałązkach za pomocą zielonych ogonków. Jesienią przebarwiają się na jaskrawoczerwony kolor, a następnie są zrzucane na zimę. Kremowe, drobne kwiaty, zebrane w stojące grona, pojawiają się wiosną (V) i wydzielają słodki zapach. Nasiona mają postać małych orzeszków z szerokim, czerwonym skrzydełkiem i zebrane są w zwisające owocostany, pojawiają się w październiku. Drzewo jest mrozoodporne. Może mieć zastosowanie jako wysokie żywopłoty.
Rozmnażanie: Z siewu nasion.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowisko półcieniste lub słoneczne, gleba sucha lub lekko wilgotna, żyzna, przepuszczalna, o odczynie kwaśnym do obojętnego.
Choroby i szkodniki: Klon tatarski jest raczej odporny na choroby, ale czasem może wystąpić zgorzel pędów (choroba grzybowa). Szkodnikami atakującymi roślinę są: opuchlaki truskawkowe, naliściaki drzewoszki.