Klon czerwony (Acer rubrum) 'Red Sunset’

Opis: Szybko rosnące drzewo z szeroką piramidalną koroną. Dorasta do wysokości 10-15 m. Liście 3 klapowe, zielone, z wierzchu błyszczące. Przebarwiają się jesienią, od połowy września na kolory intensywnie czerwone lub pomarańczowe. Klon czerwony 'Red Sunset’ kwitnie jeszcze przed wypuszczeniem liści na przełomie marca i kwietnia. Kwiaty drobne, czerwone, zebrane w gęste, zwisające pęczki, wydzielają miodowy zapach. Jedna z najładniejszych odmian ze względu na długotrwałe i intensywne jesienne przebarwienie liści. Do sadzenia w ogrodach, parkach, skwerach. Drewno wykorzystywane w przemyśle meblowym i papierniczym.
Uprawa i pielęgnacja: Klon 'Red Sunset’ preferuje gleby wilgotne i kwaśne, ale toleruje także gleby suche. Roślina mrozoodporna, dobrze znosi zanieczyszczenia miejskie.
Rozmnażanie: Siew, bezpośrednio po dojrzeniu nasion.
Choroby i szkodniki: Na klonie pojawia się czasami zgorzel pędów. Objawy przypominają przemarznięcie mrozowe, brązowe plamy na korze. Po stwierdzeniu objawów, należy natychmiast przeprowadzić cięcie sanitarne, usuwając porażone pędy.