Kiścień Waltera (Leucothoe walteri) 'Rainbow’

Opis: Krzew należy do rodziny wrzosowatych (Ericaceae). Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest w pokroju luźnym, zimozielonym krzewem dorastającym do około 1 metra wysokości. Można go ciąć. Liście są błyszczące, lancetowate, zielone z jasnoróżowymi plamkami lub smugami. Nie są ząbkowane. Łodygi gładkie. Kiścień Waltera 'Rainbow’ kwitnie w maju białymi, drobnymi kwiatami zebranymi w grona. Można go sadzić w pobliżu wrzosów lub innych roślin wrzosowatych, ładnie wygląda w pojemniku. Nie jest w pełni mrozoodporny.
Uprawa i pielęgnacja: Kiścień 'Rainbow’ lubi lekko półcieniste miejsca, ostre promienie słoneczne mogłyby poparzyć i odbarwić liście. Lubi wilgotne, przepuszczalne, żyzne gleby o odczynie kwaśnym. Przed sadzeniem dołek musimy zaprawić kwaśnym torfem. To uniknie w przyszłości chlorozy liści. W czasie suszy nieuniknione jest podlewanie. Nawóz używamy taki ze zwiększoną ilością fosforu i potasu. Na zimę możemy go okryć agrowłókniną lub kapturem ochronnym z agrowłókniny.
Rozmnażanie: Kiścień można rozmnażać za pomocą sadzonek pędowych lub odrostów korzeniowych. Można spróbować również z nasion.
Choroby i szkodniki: Jeżeli odczyn gleby jest za wysoki może pojawić się chloroza liści. Z reguły jest odporny na choroby i szkodniki.