Bez koralowy (Sambucus racemosa) ‘Plumosa Aurea’

Kategoria: Drzewa i krzewy liściaste,Sezonowe – Autor: Jola – 27/04/2010

Opis: Bujnie rosnący krzew, jednak o trochę słabszym wzroście od gatunku. Osiąga 2-2,5 m wysokości. Liście złożone, pierzastowycinane o złotożółtym zabarwieniu. Bez ‘Plumosa Aurea’ kwitnie kwiecień – maj, kwiaty żółtozielone, zebrane w grona. Owoce kuliste,szkarłatne, bardzo dekoracyjne, dojrzewające latem – niejadalne. Krzew nadaje się do sadzenia w dużych ogrodach, bez ‘Plumosa Aurea’ znajduje zastosowanie w zieleni miejskiej, jest odporny na zanieczyszczenia.
Uprawa i pielęgnacja: Stanowiska słoneczne do zacienionych, gleby żyzne, próchniczne, wilgotność umiarkowana, nie toleruje wapnia.
Rozmnażanie: Przez sadzonki zielne.
Choroby i szkodniki: Roślina mało podatna na choroby.

2 komentarze »

  1. Z tego, co mnie mnie uczono, w łacinie nie występuje w pisowni litera ‘K’. Nazwę pisze sie Sambucus racemosa. A zdjęcie nie pasuje do opisu rośliny, mam przed sobą polecany katalog i tu zdjęcie oraz pisownia są poprawne :-)

    Comment - autor: frota — 03/08/2010 @ 11:42

  2. Dziękuję za komentarz. Jak się opisuje ponad 1000 roślin to nie sposób uniknąć pomyłek. Ale dzięki czytelnikom takim jak Pan, możemy to poprawiać. Literówkę w nazwie już poprawiłem. Zdjęcie otrzymaliśmy od sklepu z sadzonkami. Zaraz to z nimi wyjaśnię. Może ma Pan w katalogu inną odmianę? Na pewno zdjęcie sprawdzimy. Pozdrawiam :-)

    Comment - autor: rafaloku — 03/08/2010 @ 12:28

Leave a comment