Paciorecznik ogrodowy (Canna x generalis) ‘Miss Oklahoma’

Kategoria: Byliny,Rośliny cebulowe – Autor: Jola – 21/03/2010

Opis: Bylina pochodząca ze strefy tropikalnej Ameryki Południowej i tam jest rośliną trwałą o zgrubiałych kłączach, w naszym klimacie nie zimuje w gruncie. Canna ‘Miss Oklahoma’ to średniej wielkości odmiana ogrodowa, dorasta do 150 cm wysokości. Liście gładkie, zielone z czerwonawym obrzeżeniem. Kwitnie od lipca do września, Kwiaty duże, różowo-koralowe z żółtym środkiem. Roślina polecana do ogrodów przydomowych, na kwietniki, doskonale wygląda sadzona w większych grupach jednoodmianowych. Nadaje się do uprawy w pojemnikach na tarasach i balkonach.
Uprawa i pielęgnacja: Paciorecznik ‘Miss Oklahoma’ wymaga stanowisk słonecznych i ciepłych, gleb żyznych, próchnicznych, przepuszczalnych o odpowiedniej wilgotności i obojętnym odczynie. Kłącza paciorecznika ‘Miss Oklahoma’ można już w drugiej połowie lutego sadzić do donic. Przed wysadzeniem na miejsce stałe (w drugiej połowie maja), należy roślinę hartować poprzez wystawianie w dzień na powietrze. Po przekwitnięciu, przed pierwszymi przymrozkami, kłącze wykopujemy i przez zimę przechowujemy w miejscu ciemnym i chłodnym, przysypane torfem – nie dopuszczając do wyschnięcia.
Rozmnażanie: Przez podział kłaczy.
Choroby i szkodniki: Roślina raczej nie stwarza problemów, jednak czasami może pojawić się zgnilizna twardzikowa, a ze szkodników mszyce.

Więcej: Paciorecznik, Kanna – uprawa, sadzenie

1 komentarz »

  1. Kanna jest rośliną naprawdę ładną, ale wymaga trochę więcej pracy na zimę, z wykopywaniem jej.Szkoda że tylko można ją sadzić na okres letni

    Comment - autor: ela — 27/06/2010 @ 22:22

Leave a comment