Dalia ogrodowa (Dahlia x Variabilis) 'Duet’

Opis: Wysoka odmiana ogrodowa o dekoracyjnych kwiatach. Roślina nazywana również georginią, należy do rodziny astrowatych. Osiąga 90-110 cm wysokości. Dalia 'Duet’ wytwarza bulwy, z których wyrastają wzniesione i sztywne pędy, puste wewnątrz, zakończone kwiatostanem. Liście ciemnozielone, elipsowate. Kwitnie od lipca do października, kwiaty pełne, o średnicy ok. 15 cm, płatki czerwone z białymi końcówkami. Odmiana typowo rabatowa, do sadzenia pojedynczo i w grupach.
Uprawa i pielęgnacja: Dla dalii 'Duet’ wybieramy stanowiska słoneczne, gleby żyzne , próchniczne, przepuszczalne, dostatecznie wilgotne o odczynie obojętnym. Wykopywanie kłączy przed mrozami i przechowywanie przez zimę w temperaturze +2 do +8st. C pozwoli cieszyć się tymi pięknymi kwiatami w następnym roku.
Rozmnażanie: Przez podział bulw.
Choroby i szkodniki: Rośliny mogą być porażane przez szarą pleśń, mączniaka prawdziwego oraz atakowane przez mszyce, przędziorki i zmienniki. Wykopane bulwy dobrze jest zabezpieczać przed chorobami – środkami grzybobójczymi.

Więcej: Dalia – uprawa i odmiany